Vyjádření CHS Cinderella´s Ranch

Vyjádření bylo po pár dnech ze stránek staženo. Každý ať usoudí, proč tomu tak je. Nyní si ho přečtete jen na těchto stránkách.

Zde zveřejňujeme článek, kterým se k situaci vyjadřuje CHS Cinderella´s Ranch. Sami si utvořte obrázek, kde leží pravda.

Dostupné na https://www.cinderellasranch.com/index.php?plemeno=border-kolie&id_kategorie_plemen=9&id_podkat=42&url =vyjadreni&typ_zobrazeni=clanky&main_text=0&nazev=Vyjádření(cit. 26. 3. 2010)

citace " Omlouváme se, že se zde zaobíráme tématem, které na stránky nepatří .


Děkujeme všem, kteří nám vyjadřují podporu, a nabádají nás, abychom se nenechali odradit hlupáky. Nebojte, nenecháme.

 

Dozvěděli jsme se velmi zarážející informace o Lence Kučerové, ale ty patří do sféry soukromí a není namístě je zveřejňovat. Snad kromě té, že nedávno se zbavila tří borderek, jen Brendu si nechala… a jelikož do dnešní doby nezaplatila ani korunu (stejně jako není zaplacena přes dva roky Zara, která se jí ztratila, když si ji od nás odvážela) a nadále zarputile odmítá Brendu vrátit (byť je s ní dle jejích příspěvků na forech krajně nespokojená), bude celá kauza řešena jako zcizení – krádež !

-----------------------------------------------------

V zájmu objektivity plním slib svým přátelům a reaguji na invektivní vyjádření pisatelů na téma povah štěňat border kolií z ch. st  Cinderellas Ranch.na internetovém foru.V úvodu zdůrazňuji, že příliš důvěry k podobným typům komunikace nemám. Účastní se jí lidé, jejichž kritika je důkazem žádné, nebo velmi nepatrné chovatelské praxe, jejich výroky je usvědčují z jejich neznalostí, navíc způsob, kterým jednají má pramálo společného s taktem a slušností a  jejich psaný projev napovídá nemálo o jejich úrovni a inteligenci.
Fundovaný chovatel a seriozní člověk , by těžko marnil  čas takovými aktivitami.

 

V nejnovějším vydání Americas Horse shodou okolností právě vyšel článek Vet or Internet od Toma Moates o zhoubném nebezpečí, kdy někteří, zásadně mladí chovatelé – foristé -  řeší vážná onemocnění koní takovým dopisováním, namísto aby navštívili lékaře a přibývá fatálních následků….

 

Cinderellas Ranch je ve skutečnosti název území, které má rozlohu několika desítek akrů, obývá ho více rodin, chovají se zde rámcově hospodářská zvířata , psi a koně, a obsahuje více budov o cca 22 ti obytných místnostech. Chovatelská stanice zde byla založena před 15 lety pro dvě plemena: australské psy a americké koně. Obojí jako zájmový chov ( což znamená, že čtyřnozí miláčkové prostě patří do rodiny ). Za uplynulé roky bylo dosaženo vysoké úrovně.


Moje osoba využívá  statutární azyl této chovatelské stanice pro své dvě border collie, z nichž jedné jsem se ujala. Je nás v rodině 5 samostatných chovatelů, a každým dnem očekávám registraci vlastní chovatelské stanice.

 

Důvěrně znám z životní praxe více plemen, chovatelství se věnuji zhruba 3O let. Jsem absolventkou dvou středních odborných škol v oboru zootechniky a biologie. Hlavně a především mám ale u zvířat větší část srdce již 50 let a jsem vděčná prozřetelnosti a okolnostem, že jim mohu dnes věnovat prakticky veškerý svůj čas a energii. Stále jsem ale jen člověk, schopný mýlit se a chybami růst, což činí naši omylnost  velmi důležitou pro náš vývoj a kreativitu, ale nikdo na světě nemá ani nejmenší právo znevažovat moji pečlivost a nasazení o svěřené miláčky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pisatelky, které se snaží o štvavou kritiku se vzájemně znají zřejmě déle, jelikož jsou dohledatelné jejich vzájemné korespondence.

 

Jedna z nich (Lenka Kučerová) si již před dvěma lety přijela ke mě pro fenku, kterou jsem koupila a prodávala z důvodu, že v jejím roce věku,  kdy potřebovala nejvíce aktivní péče jsem utrpěla ošklivý úraz nohy a  8 měsíců jsem nemohla chodit. S těžkým srdcem jsem jí nabídla umístit někam, kde bude mít intenzivní péči a lásku. Přijela slečna z Brna, velmi zapálená a nadšená, a navíc plakala, jak jí ošidila předešlá chovatelka, která jí prodala chromou borderku, ze které se stal mrzák, protože paní vědomě množila genetickou vadu kloubů. A že díky tomu nemá peníze….. Svěřila jsem jí tedy fenku  s tím, že mě zašle symbolickou zálohu a doplatí z fenčina vrhu. Asi za 2 hodiny slečna roční fenku vědomě odepnula na dálnici při venčení z vodítka a od té doby už jsem jí neviděla. Mám důvodné obavy, že tato nehorázná nepromyšlenost stála ubohou fenku život. A mě obrovskou bolest a nikdy nezahojitelné jizvy v srdci. Nemluvila bych o penězích, ale vidím že je nutné právě zde zdůraznit, že dodnes fenka není splacená!

Říkala jsem si, chudák holka, je mladá, jak se asi trápí co vyvedla, určitě se tak nezachovala schválně a zatímco jí všichni propírali na fórech, já přemýšlela jak jí pomoci. Uběhly téměř dva roky, a ocitla jsem se v situaci, že mě byla nabídnuta literární práce, díky níž jsem mohla vydělat pár peněz navíc pro své miláčky a navíc odborná práce v oboru, kde jsem prostě nedokázala odolat. V té době jsem měla doma roční odchovankyni přenádherné modré fenky borderky. Bylo o ní hodně, hodně zájemců, byla okouzlující, vyhrála již na dvou výstavách a měla úžasný, pevný, vyrovnaný charakter. Odmala mě připadala jako by v ní dřímala duše jiného, tvrdšího plemene. Odmalička mě vyrůstala u nohou, ať jsem byla v kuchyni, nebo v pracovně, pravidelně jsme jezdili do zámecké kavárny, už jí tam znali, dostávala oblíbenou bílou čokoládu do hrnečku a šlehačku ( ve fotogalerii ). Nějaký rarach mě nakukal, že by měla být u někoho mladého, kdo jí může nabídnout prosadit se na závodech, ve sportu… někde u mladého děvčete, které se třese na pravidelné výcviky  a má prázdné ruce…. I nabídla jsem jí oné slečně Lence…


Přijela ještě ten den s týmem rodinných poradců. Nabídla jsem jí uhradit fenku platbou za dvě štěňata, až je bude mít. Fenku zevrubně prohlédli a odvezli, včetně PP, vždyť jsou to charakterní přátelé, věřila jsem. Inu podle sebe soudí tebe…. Asi za týden mě napsala, že se fenka leká neznámých zvuků a souseda. Okamžitě jsem reagovala, že pro ni jedu a beru si ji zpět. A všichni doma ji vehementně chtěli zpět, nikdy se nesmířili s tím, aby se Brenda stěhovala. Ale dotyčná osoba odepsala, že vše je již v pořádku, a že jí nevrátí ani za nic. A jak jí miluje a jak je úžasná. Když jsem četla její řádky na foru, že má problémy s okem za které prý mohu já, za 5 měsíců od doby co Brenda odjela ode mě, přichází mě na mysl Caesarův výrok „I ty, Brute?“
Její výňatky z mých zpráv vytržené z kontextu jsou silně zkreslující. Když mě Brendu odmítla vrátit, tvrdíc, že za měsíce nebude muset do práce, a že fenka vlezla kamsi za skříň navrhovala jsem jí, aby na ty dvě, tři hodiny co je v práci ( dle jejích slov ), zavřela Brendu do výstavní voliéry, aby byla v bezpečí.

 

Další slečna si koupila ( opět jsem jí vyšla velice vstříc s placením ) pětiměsíčního pejska, který se ke mně právě začínal chovat jako osobní bodygard. Zřejmě se do mě příliš zamiloval a potřeboval hodně času a klidu, aby přijal jiného člověka. Tahle slečna se ozvala asi za tři měsíce a z pouhého telefonu bylo znát, že je přepjatá a histerická. Uvnitř. Příliš, příliš tlačila na pilu, jak se říká.  Jsem empatik, úplně jsem cítila jak Kaštánek je z ní zmatený. Pomoc hledala na cvičáku. Moje borderka Qatma do roka věku nechtěla, aby na ní sahali cizí lidi. Když jsem pro ni přijela k jedné z největších chovatelek a odborníků v ČR, téměř hodinu jí ani ona nemohla chytit na zahradě. BOC jsou velmi citlivé na změny, což je druhá strana mince jejich abnormální inteligence. Jezdili jsme na tábory Agility, kde pracovala fenomenálně,  je geniální ve všem, ale na kladině jí zřetelně vadilo, aby na ní cizí lidé sahali. A já byla hrdá na její loajalitu. Vždy u psů a koní, které chovám vycházím ze vcítění se do jejich nitra. A tiše a trpělivě čekám co mě chtějí nabídnout a co chtějí přijmout z mojí nabídky. Jak říká Pat Parelli  v Natural horsemanship „Zeptej se koně“…

 

Zde se u Kaštánka nakumulovalo bohužel více chyb. Pejsek byl ve vyšším věku ( téměř 6 měsíců ), což samo o sobě chyba není, mnohokrát jsem již našla domov, nebo se ujala mnohem starších, jenže navíc si asi nesedli, což se může stát, nevím. Kdyby byli blíž, určitě bych se do nápravy zapojila. Vše ale zřejmě začalo zřejmě nikoli ideální kombinací rodičovského páru. Až nedávno jsem se doslechla, že pan ženich patří k liniím, kde předkové byli složitými typy charakteru, zvláště pro laiky a začátečníky. V současné době tento pes nemůže ani na výstavy, pro jeho stupňující se nezvladatelnost, což jistě neznamená, že jiné feně by nemohl být ideálním protějškem. V každém případě kdo nic nedělá nic nezkazí, a každému z nás se stane, že se nám plány vymknou z rukou. Všichni zkušení chovatelé tenhle fakt znají, musím ale přiznat, že u nás se takový problém objevil až nyní , výhradně u BOC plemene, přesněji u jejich lidských nabyvatelů. A odborníkům, o kterých se zmiňujete, jste museli také pravdu notně zkreslit, protože literou vědy, kterou před  celým národem přednesla Mvdr Žertová v televizi v Polepšovně mazlíčků je uváděno, že psychické problémy u psů jsou z 99 ti % způsobené genetikou, zbytek je vliv člověka. Takže buď odborníkům, o kterých píšete, že jste navštívili jste museli pravdu zkreslit, nebo to žádní odborníci nebyli.
Důkazem vedoucí role genetiky, velice markantním, je přímo různý projev plemen chovaných absolutně shodným způsobem.

 

Citace :

Diskuze na https://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&forum_ID=16434&ID_from=54552284&dir=-1&auth= (cit. 27. 3. 2010)

" babova.hana - 26.03.10 21:15:12

Cinderella's Ranch
Jsem majitelkou psa-otce zde propíraných odchovů B +C CR a nedá mi abych se neohradila - to co píše paní Svárkovská na svých stránkách je velice překroucené až lživé vyjádření ,,Vše ale zřejmě začalo zřejmě nikoli ideální kombinací rodičovského páru. Až nedávno jsem se doslechla, že pan ženich patří k liniím, kde předkové byli složitými typy charakteru, zvláště pro laiky a začátečníky. V současné době tento pes nemůže ani na výstavy, pro jeho stupňující se nezvladatelnost,, ano svěřila jsem se ve slabé chvilce paní Svárkovské, že mám problém s Jastynem-že napadá cizí psy (ale né nezvladatelností,ale pouze se projevila jeho dominantní povaha-u nás je vůdcem smečky a snaží se to svému psímu okolí dokazovat i jinde, v žádném případě se to neprojevuje ve vztahu k lidem) Dnes jsme byli na povinném vyšetření očí a Jasty i jako jindy při návštěvě veteriny, doslova lezl po sestřičkách a snažil se vnutit se do jejich přízně, což dělá s každou návštěvou,na ulici s cizími lidmi no prostě při každém setkání s lidmi, i těmi které v životě nikdy neviděl. TO JE BORDERČÍ POVAHA NÉÉÉ TY BLÁBOLY CO MÁTE O BOC NA SVÝCH WEB. STRÁNKÁCH !!!!!!! Za moji 12 letou dcerou sem chodí spolužačky a ty se hádají která si Jastyna vezme na vodítko. To co píšu o Jastynovy se týká všech u nás chovaných psů. Jak jsem zjistila zapojila se do této diskuze i majitelka odchovu od nás, a ta může povahu našich psů i odchovaných štěňátek popravdě dosvědčit. Kterýkoliv majitel vašich odchovů B a C se může u nás kdykoliv stavit a osobně se s Jastynem seznámit, jsme z HK a pokud budete mít cestu třeba do Pardubic na bonitaci či Klubovou výstavu jste vítáni. S Jastynem nebudu jezdit na výstavy, protože má již tolik různých vítězství a titulů, že mi opravdu nestojí za to neustále ho hlídat aby nenapadl jiného psa, ale to je o něčem úplně jiném nežli jste ho nařkla VY !!! Až mu bude 8 let určitě nás ve veteránech zase uvidíte. Mimo jiné co se stalo,že z Vašich stránek zmizela druhá, mlaďoučká Australská ovčanda od Podzemských ?????????, Jak vy píšete,a že jste si koupila štěně které podle Vás nemohla chovatelka na zahradě ani chytit, no tak to byla vaše první chyba a když jste taková odbornice, proč jste si ji vůbec kupovala, to je jedna z prvních věcí která by mě od koupě štěněte odradila. To že jste i přez podle Vás velice špatnou zkušenost s naším Jastynem, sním chtěla opět krýt mohu dosvědčit a proto jsem nasadila podmímky za krytí takové,že jsem zcela oprávněně očekávala,že nepřihedete.

babova.hana - 26.03.10 21:19:45

Cinderella's Ranch 2
Promiňte mi,ale než štěňata u chovatelů, kteří Jastyna pomluví a svedou na něho nesmyslná obvinění,tak raději žádná. Já s ním odchovala 3 vrhy a povahový problém jsem nezaznamenala. Zde je odkaz na moje web. str. aby si každý udělal obrázek a mohl mě kontaktovat, nechci se schovávat, proto že nemám důvod
www.haliba.ic.cz

 dzibuta - 26.03.10 22:25:01

RE: Cinderella's...
Dobrý den p. Babová, já jen můžu potvrdit milou, hravou,trpělivou a přívětivou povahu Justina, nemůžu zapomenout na to ,když jsme byli u Vás podívat se na malou Celebritku (Mery kterou od Vás máme a její táta je zrovna Justin) a moje dvě dcery si s Justinem hráli a když to přeženu i kdyby mu dali hlavu do tlamy tak by si to nechal líbit. Jinak s Celebritou (Mery) jsme velmi spokojeni, její povaha a chování je dokonalé. "

 

U nás žijí a mají všichni miláčci všech velikostí a věkových kategorií přístup do celého domu, ale zároveň mají, samozřejmě v domě svá zázemí na krmení, klidný spánek, hygienu a bezpečí, a střídání se pro ty, kteří mají jiný temperament . Což je ta „místnost“, kterou zmiňujete. Je vidět, že jste ještě neodchovávali štěňátka. A pisatelka, která na ní upozorňuje samozřejmě ani dítě, jinak by věděla, že každé mládě potřebuje střídání vzruchů a klidu. Nebo snad máte představu, že mládě ať lidské, či zvířecí vypustíte volně úkladům vstříc ?

 

Z některých vašich laických výroků mám dojem, že byste navrhovali aby fena rodila na náměstí a štěňata odchovávala v tramvaji…. Víte, že stále většina chovek, jak je vaší módou říkat, odchovává dodnes štěňata ve chlívkách někde na dvoře? Já si nedovolím takový přístup kritizovat, vždyť takové metody nám zachovaly mnohá plemena včetně borderek mnoho set  let až do dneška. A v tradiční Anglii prý se tak dodnes chová ve většině chovů. Mě by takový způsob nevyhovoval. Nemohla bych si užívat jako si užívám, když jsem u nich od rána do noci, včetně spánku, bydlí v mé ložnici ( nebo já spím v jejich ? ). Tak se u nás chovají  všichni lidští chovatelé.

Máme sice vystavěno pár boxů, ale dnes uvažujeme, že je odstraníme člověk se mění, vyvíjí, vzdělává a tak by to mělo být. Nikdy se nestane, že by z objektu odešli všichni lidé. Štěňátka mají permanentní společnost a péči, žijí v domě, a užívají si bohatě řádění venku, jakmile zvládnou procházku vycházíme za hranice domova a stane-li se výjimečně že štěně, které je volné zůstává nad 3 měsíce věku u nás, zařadíme ho programu dorostenců a samozřejmě vyjíždí do města, chodí na vodítku, jezdí autem, navštěvuje městská obydlí. A tady musím přiznat, že borderky jsou opravdu citlivější. Tam, kde se jiná plemena tvrdě prosazují, ony reagují jinak. Borderka přemýšlí, jiná plemena jdou rázně na věc. Nikdy mě ale borderky nepřipadali bázlivé, spíš velmi klidné, snažící se za každou cenu o nekonfliktní řešení situace, opatrné a přemýšlivé. Miluji jejich bystrý vývoj a přijímání nových podnětů. Okamžitě vědí kudy kam, kterou brankou projít, kde čekat, zařízení bytu během chvíle rozlišují od předložených hraček, nemusím je hlídat, aby nepřeháněli rychlost a neublížily si zbrklostí. Ale zároveň cítím, že ačkoli nemají nejmenší problém ve městě, mnohem více milují klid přírody a venkov. A nelze se divit, vždyť jsou šlechtěnépro život a práci na farmách od 15. století !

 

Zdravím Giby smajlu, která tak trochu lítá kam vítr tam plášť,  na návštěvu je stále zvána, třeba bude mít jasno, kde je pravda a komu věřit…když přijde.

 

Fenka která se narodila zatížená vrozenou urologickou vadou mě moc mrzí, ale tady je právě ten příklad moci přírody, která se manifestuje všude tam, kde se pracuje na živém materiálu, což ví a přizná každý zkušený chovatel. Ano, vyjádřila jsem se, že nešlo-li by fenku vyléčit, asi by se musela uspat a přiznám že jsem v duchu věřila, že blízkost odborné kliniky majitelky jí zachrání. Dále přiznám, že jsem byla v hodně velkém šoku, že se taková vada vůbec vyskytuje. Zajímavé je, že majitelka takový problém již řešila u bezpapírové yorkšírky. Nemohu se ubránit dojmu, že je za tím vším nějaký karmický následek příčin, v němž všichni včetně mě máme nějaký vklad. Co mě odradilo od důvěry k ní bylo, když napsala, že jsem o její vadě věděla. Bůh ví, že nevěděla! Co ale vím je, že kdo není schopen důvěry si důvěru nezaslouží.

Slečna od Smajlíka dostala slevu na okouzlujícího pejska, kdy slíbila a jaksi asi zapomněla, že dík té měla uhradit administrativní poplatky. Důležité je, že pejsek skvěle reprezentuje na výstavách i závodech a jestli čural nebo nečural cestou domů je opravdu hodnotná informace....
Dodám že infekční onemocnění 9 týdnů od odjezdu si od nás opravdu pejsek nepřivezl, možná, že se nakazil na té veterině, co přeočkovávají vzteklinu za 3 měsíce jak mě slečna, ta již výše zmiňovaná, psala.

 

A ještě zmíním tu údajně jedinou co je spokojená se štěnětem ode mě, protože je kamarádka. Kamarádkou je ovšem právě od doby, kdy si štěně koupila ode mne a já od ní. Nelenila a koupila si hned další dvě. Jako řada lidí, jenže ti spokojení si většinou nemají důvod dopisovat. Možná také trochu proto, že jsou osobnostmi, kterým zvíře nenahrazuje lidské frustrace. Možná proto, že své problémy a potíže, a taková jsem i já, nesvalují na jiné. Buddhisté říkají obecně, že největší zátěž je, za vším hledat viníka. V každém případě 99 % lidí, kteří od nás mají štěně, jsou od té chvíle naši přátelé, mnozí téměř členové rodiny.

 

Chovatelství je během na velmi dlouhou trať a já jsem šťastná, že jsem našla nyní takové krevní spojení pro svoji fenku, ze kterého se narodila tak průbojná štěňátka, že jsme až všichni doma překvapeni. Perfektně sekundují všem kamarádů, doslova milují děti a na vysavač se vrhají střemhlav. Tudy vede cesta k cíli. A na tomto místě chci paradoxně poděkovat, že díky vašemu zdůraznění mého chovu vzrostl enormě zájem a návštěvnost o naše štěňátka a volný je již jen 1 pejsek. Na fenku, jak to u borderek bývá volalo od vašich projevů na foru 29 zájemců !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ještě bych ráda připomněla v rámci osvěty, že socializace znamená zespolečenštění ke svému druhu. Čili být překvapená, víte kdo, že pes rozumí více signálům od psů, než od lidí je ve psí přirozenosti. Je prokázána přímá úměra mezi snášenlivostí a aversí  mezi svým a cizím druhem. Příklad: čím více plemeno je závislé k člověku, tím agresivnější je na ostatní psy a naopak…
Jako je přímá úměra mezi stářím plemene a vazbou na člověka ( z genealogického hlediska ). Z obého vyplývá, že BOC je plemenem velmi přírodním, s velmi starými kořeny, a její  genetický kód je směrem k člověku podmínečný !

 

Moje borderky jsou mé okouzlující družky, ačkoli bych mohla vyjmenovat různá úskalí, kterými jsem si prošla, abych našla tu správnou cestu kudy vyjít ke slunci.

 

Ono je také neopomenutelnou pravdou, že každému nám přijde do cesty ten koho si zasluhujeme. Proto říká šaolin, že každé setkání, je setkání s Bohem, myšleno karmickým setkáním. Tak k nám přicházejí zvířata, jako lidé.

 

Matně si vzpomínám, jak před několika lety k nám přijeli na návštěvu němečtí chovatelé, v té době jsem BOC ještě neměla, a stěžovali si, že ty borderky mají špatné povahy v Německu. Když pročítáte inzeráty na štěňata borderek, nemůžete si nevšimnout velmi nápadného zdůrazňování socializace a pevných povah. To je důkazem že problém v chovu BC je věcí veřejnou a že je snaha na něm pracovat. Ovšem zlé útoky na kohokoli neprospějí nikomu. Možná jen pár štěňat, která budou prodávána déle, za nižší cenu, do horších podmínek. A z úplně jiných chovů, než z mého…

Rozesmál mě výrok, že u nás jsou štěňata normální, problémy nastávají až v novém prostředí …..No samozřejmě, protože u nás problémy vážně nejsou. A rozebírat kde a proč štěně zvědavě čuchá, a kde bydlí ? Ti u nás běhají bydlí všude, pod dozorem a vždy za naší asistence !


Moji přátelé, zdůrazňuji, že ti kynologičtí přátelé, mi vytýkají, že péči přeháním, že jsem blázen, že přece bych měla mít chvíli jen pro sebe, že oslabuji své zdraví, že vůbec nevypínám…….Když jsem četla zprávy na foru, pochopila jsem, co nás učili na fakultě o principu obživy pisatelů bulvárních plátků.
Kdo podezřele moc čte a píše o životě, je důkazem, že mu uniká skutečný život mezi prsty. Kdo je šťastný chovatel, bude na procházce se svým psem, nebo ho bude u telky drbat za ušima a nebude shánět drby na forech. Ta jsou pro frustrované lidi, kterým harmonii do duše nedodá ani pes, ani člověk, ani ztráta času na forech. Já takovou výjimku činím poprvé, a naposled.Donutila mě kamarádka, která se vyjádřila, že vše je jen závist, neb pejskové od nás jsou vedle těch druhých jako perly mezi fazolemi. Až prý se vrátí z Japonska, třeba vám napíše. Druzí dva kamarádi a přátelé, profesionální kynologové, funkcionáři v záchranných brigádách, rozhodčí a  specialisté na vyhledávání drog již napsali nám a brzy jejich výroky zveřejníme na našich stránkách.

Inu lidé jsou jen lidé. Dnes se ptal v seriálu ulice student cestovatele, jeli na světě nějaké místo, kam jde utéct před lidskou blbostí. Odpověď zněla : Jsou taková místa na zemi ale všechna mají jedno společné.- nežijí tam lidé, takže utéct není kam.

 

 Já osobně vždycky budu věřit v dobro, vždy budu věřit, že jsou hlavně dobří lidé. Životem mě totiž vede srdce a srdce se nikdy nemýlí.Problém není v individualitě plemene BOC, problém mají jen někteří lidé

 

Zuzana Svárkovská

 

Napsali nám mnozí, za všechny uvádíme dopis profesionálního kynologa: Mezinárodní mistryně záchranářů Rakouska, nositelky 4. místa Mistrovství světa ve Finsku , Národní rozhodčí pro záchranné psy a velitelky  psovodů na vyhledávání drog a ostrahy - paní Judity Klárnerové, která má od nás již tři odchovance a mnohé další měla ve výcviku:
citace - „Nutně potřebuji, aby jste právě vy chovali psy. Taková zvířata jako vycházejí z vaší chovatelské stanice Cinderellas ranch budou pro mě nezbytná i za 20 let. Od vás vezmu jakékoli plemeno protože mám absolutní jistotu, že bude každý pes zdravý, silný, odpovídající standardu a hlavně všichni vymazlení ! Ještě nevím u ročního Ivana jak rychle vtiskne do hlavy drogy, které nezná, ale vím jistě,  že svoji práci bude provádět rychle, přesně, pozorně a s úžasným nasazením a bude absolutně zdravý, za což vděčím vaší chovatelské práci. Díky vám si tak práci vyloženě užívám. Děkuju Bohu a hlavně tomu, že mě  do cesty přivedl vás a vaše schopnosti odchovávat super zvířata. Stejně tak si chválí Radek ( rovněž profesionální kynolog, velitel ostrahy a vyhledávačů vězeňské služby ) borderáka Brodyho, co má od vás. Je naprosto super. Vím, že ačkoli já jsem borderky nikdy moc nemusela, než bych scháněla jakékoli plemeno jinde, přijedu si třeba pro borderu k vám a budu vědět  to stejný co vím teď. Je vcelku jedno, jaké plemeno, ale důležité je od koho a vámi jsem si stoprocentně jistá! Vaši psi mluví za vás a POKUD NĚKDO nemá na to mít psa, ať si hraje s internetem a píše zprávy o vlastní neschopnosti. Já vás prosím, chovejte dál tak, jak chováte  !" Dita   "